Friday 22 January, 2021
Aisko.pl
Aisko.pl
more
Shopping Cart
0 items
Categories
more
Quick Find

search in names

search in descriptions

search in keywords

min price
max price

Kalibracja
Kalibracja
Kalibracja jest procesem "ustawiającym" wewnętrzne oprogramowanie testera tak, aby prawidłowo, tj. z jak najmniejszym błędem, odczytywał wartość pobranej próbki powietrza.
Za prawidłowe wskazania odpowiadają precyzyjnie dobrane i specjalnie zaprojektowane elementy alkomatu i jego oprogramowanie takie jak:
  • czujnik - sensor
  • układ obliczeniowy (mikroprocesor)
  • oprogramowanie zaprojektowanego specjalnie dla danego modelu
  • baza danych pomiarów wzorcowych
  • układ mechanicznej obróbki powietrza
  • układ zasilający
  • port serwisowy

Kalibracja wykonywana jest przy użyciu specjalistycznego sprzętu tzw. symulatorów BAC, dzięki którym można podać do urządzenia próbkę powietrza o odpowiednio zadanych parametrach (sile przepływu, temperaturze oraz stałym stężeniu alkoholu) zbliżonych od parametrów próbki pobieranej w trakcie wykonywania "normalnego" badania.
Kalibrację przeprowadza się w odpowiednich warunkach laboratoryjnych w odpowiednim otoczeniu uwzględniając właściwe ciśnienie, temperaturę i wilgotność.
Próbki podawane są do alkomatu pracującego w tzw. trybie serwisowym. Efektem tego działania jest wyznaczenie "prawidłowej odpowiedzi" układu pomiarowego na wielkości stężenia pobranych próbek wzorcowych.

Częstotliwość kalibracji

Dokładność wskazań każdego alkomatu może obniżać się w trakcie normalnego procesu użytkowania. Aby zapewnić prawidłowy pomiar testera powinien być on, co pewien czas kalibrowany. Częstotliwość kalibracji urządzenia zależy od: typu alkomatu i zastosowanego w nim sensora, intensywności jego wykorzystywania, ilość przeprowadzanych prób, sposobu użytkowania, warunków przechowywania itp. Zaleca się wykonywanie kalibracji przynajmniej raz na 6 miesięcy dla alkomatów wyższej klasy lub po określonej ilości badań podanej przez producenta w instrukcji obsługi. Dla alkomatów niższej klasy okres ten zazwyczaj jest krótszy. Z tego powodu doradzamy naszym klientom zakup alkomatów z "wyższej półki" gdyż poza innymi zaletami są one tańsze w eksploatacji. Kupując alkomat należy wziąć pod uwagę, że nie wszystkie urządzenia posiadają możliwośc kalibracji.
Dzięki regularnej kalibracji możecie być Państwo pewni, że wskazania alkomatu którym się posługujecie się prawidłowe, niezależnie od tego, kiedy urządzenie było kupione.
Kalibrację wykonuje wykwalifikowany personel naszego laboratorium.
Wszystkie sprzedawane przez nas alkomaty są sprawdzane i kalibrowane bezpośrednio przed wysyłką do Klienta, co zapewnia dokładność wskazań i pozwala uniknąć przykrych niespodzianek.
Jeżeli masz wątpliwości czy Twój alkomat wymaga kalibracji skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci określić czy Twój alkomat podaje prawidłowe wyniki.
Friday 22 January, 2021  |  60 887 197 requests since 03/22/2004
Copyright © 2004 -2021 Aisko  |  Created by Sieniek  |  Powered by osCommerce