Warto stawiać na etykę w biznesie, nie tylko dla własnego dobrego samopoczucia i dobrej opinii otoczenia. Przedsiębiorcy o kryształowych charakterach i żelaznych zasadach mogą liczyć na uhonorowanie Złotym Certyfikatem Rzetelności. Uroczysta gala wraz z rozdaniem nagród odbyło się 6 czerwca 2019 roku w Reducie Banku Polskiego w Warszawie.

Tym razem zostaliśmy uhonorowani również Diamentowym Certyfikatem Rzetelności. Przyznawane są one firmom, które były laureatem przynajmniej pięciu poprzednich edycji Złotych Certyfikatów.

Uczestnicy programu wyznaczają nowe standardy etyczne. Poprzez wprowadzanie ich we własnych firmach udowadniają, że w biznesie zysk nie jest nadrzędnym celem. Ważne jest podejście do swojej pracy, szacunek do klientów i ich potrzeb, relacje z kontrahentami i odpowiednie, nacechowane poszanowaniem, relacje z pracownikami.

Aspekt etycznego działania musi dziś odnosić się także do troski wobec środowiska naturalnego i ekologii - nowoczesny, zasługujący na certyfikat rzetelności przedsiębiorca dba o przestrzeganie w równym stopniu przepisów prawnych, zasad współżycia społecznego i norm dotyczących najbliższego otoczenia.