Zawsze jest nam miło, gdy możemy wziąć udział w akcji edukującej i uświadamiającej zagrożenia pożarowe. Tak właśnie było w minioną sobotę w łódzkiej Manufakturze. Musimy pochwalić organizatorów, bo zapewnili moc atrakcji i to zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

Impreza „Czad i ogień. Obudź czujność” była jedną z tych, których przesłanie jest proste: bawiąc uczyć, ucząc bawić. A zatem było wiele konkursów, występów cyrkowych, pokazów sprawności strażackiej i sprzętu gaśniczego. Najmłodsi mogli wziąć udział w animacjach, dowiedzieć się czegoś o udzielaniu pierwszej pomocy, a także co robić i jak nie wpadać w panikę, gdy w domu wybuchnie pożar.

Cieszymy się, że nasze czujniki tlenku węgla oraz czujniki dymu trafiły – w formie nagród w konkursach – do wielu domów. Tam już jest bezpieczniej!

Mieliśmy też wiele satysfakcji prowadząc mnóstwo rozmów, w czasie których uświadamialiśmy gości imprezy, jakie czyhają na nichzagrożenia i jak im zapobiegać. Na kolejnych imprezach też jesteśmy do waszej dyspozycji.

Zobaczcie naszą fotorelację z Łodzi.