Dziś w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego odbyła się premiera biografii naszego ambasadora Zbyszka Bródki.

Złoty medalista z igrzysk w Soczi nie tylko odpowiadał na pytania dziennikarzy, ale też barwnie opowiadał o czym możemy przeczytać na łamach książki „Zbigniew Bródka. Najszybszy strażak świata”.

A znajdziemy w niej nie tylko historię niesamowitych i niezwykłych okoliczności zdobycia złotego medalu na igrzyskach w Soczi w 2014 roku, gdy Bródka wyprzedził w wyścigu na 1500 metrów Holendra Koena Verweija o zaledwie 0,003 sekundy, ale także wiele anegdot i nieznanych faktów z życia sportowca łączącego pasję do panczenów z odpowiedzialną pracą zawodowego strażaka, który w czasie służby wyjeżdża do pożarów, wypadków i innych zdarzeń, gdy zagrożone jest życie i zdrowie ludzkie.

Ta książka jest świetnym podsumowaniem mojej sportowej kariery, którą zakończyłem na igrzyskach w Pekinie w 2022 roku. Złoty, a także – wygrany wraz z drużyną – brązowy medal olimpijski na zawsze pozostaną częścią mojej historii, ale ja rozpoczynam już kolejny etap życia.

W miniony weekend urodziła mi się trzecia córka – Antonina, tak więc w roku olimpijskim udało mi się zdobyć jeszcze ten jeden, dodatkowy „medal” – mówił wzruszony Zbigniew Bródka.

Nadal, tak jak w czasie kariery sportowej, pozostaję czynnym strażakiem, wyjeżdżam do pożarów, do wypadków i innych zdarzeń. Teraz będę mógł w większym stopniu poświęcić się swojej drugiej pasji, którą realizuję służąc w Państwowej Straży Pożarnej – dodał Zbigniew Bródka.

Co ciekawe, podczas premiery książki zorganizowanej przez Polski Komitet Olimpijski wiele kwestii dotyczyło nie tylko sportu i było bardzo zaskakujących. Bo kto by się spodziewał, że będzie poszukiwana odpowiedź na pytanie: Czy mistrz olimpijski potrafi… wydoić krowę?

Jest nam bardzo miło, że od początku byliśmy częścią tego projektu i jako wydawca mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do powstania tej książki. Specjalne podziękowania należą się autorowi książki dziennikarzowi sportowemu Dariuszowi Tuzimkowi, m.in. twórcy biografii Roberta Lewandowskiego dla dzieci i młodzieży pt. „Lewandowski. Jak wygrać marzenia”.

Partnerem publikacji jest Województwo Łódzkie.